فرآیند طراحی اسکلت های سازه ای و ساختمانی در کارخانه

فرآیند طراحی اسکلت های سازه ای و ساختمانی در کارخانه

در این مقاله اطلاعاتی راجع به مراحل ساخت اسکلت فلزی در کارخانه در اختیار شما کاربران محترم قرار خواهیم داد. این مطلب بصورت زیر بنایی و اصولی بررسی خواهد شد و امیدواریم پس از خواندن آن بر دانسته هایتان افزوده شود و آن را به کار ببندید.

مراحل طراحی از نقشه تا اجرا

در ابتدای کار ، برای طراحی یک پروژه اسکلت فلزی می بایست مراحل ساخت پی آن طراحی و بصورت دقیق مهندسی شود. لزوم این کار آنالیز و طراحی دقیق فوندانسیون و نوع آن (فوندانسیون آجری – فوندانسیون سطحی و …) می باشد. این کار معمولا توسط و مهندسان متخصص در این حوزه طراحی و اجرا می گردد. همچنین بهتر است در روند انجام آن استاندارد های اصولی نظام مهندسی و مقادیر موجود در جدول اشتال به خوبی و بسیار دقیق رعایت بشود. همچنین پس از فرآیند مهندسی شدن سازه و نهایی سازی آن می بایست زمین و یا به اصطلاح پی که سازه فلزی روی آن بنا خواهد شد مورد بررسی قرار گیرد و از نظر همواری زمین و مناسب بودن خاک پی مورد بررسی قرار گیرد.

مراحل طراحی اسکلت فلزی بصورت موردی

به طور کلی اسکلت فلزی به عنوان قلب ساختمان می باشد که به عنوان هسته ساختمان نامیده می شود. در ادامه به ذکر موردی آن می پردازیم.

  • تهیه و طراحی نقشه های شاپ فوندانسیون
  • خاکبرداری از فضا و زمینی که قرار است فوندانسیون و پی روی آن اجرا گردد
  • اجرای روند اندازه گیری و برش کاری
  • اجرای یکی از روش های بتن ریزی بر حسب نوع پروژه
  • قالب گیری فوندانسیون
  • اجرای اسکلت و آرماتور
  • اجرای سقف ها ، کف و دیوار ها
  • بررسی و چفت و بست کردن اتصالات سر ستون و به طور کلی اسکلت فلزی

همچنین در اجرای اینگونه از پروژه های ساخت و ساز و مهندسی بهتر است جانب احتیاط رعایت شود چرا که پروژه های ساختمانی می توانند در مرور زمان دچار مشکل شوند و عیب ها و ایراداتی را در گذر زمان از خود نشان دهند که خود این موضوع می تواند آسیب های مالی و گاها جانی بر جای بگزارد پس بهتر است که بصورت اصولی و مهندسی و توسط یک کارخانه ساخت اسکلت فلزی با تجربه و حرفه ای صورت پذیرد.

ساخت اسکلت فلزی رویال سازه

رویال سازه ولیعصر پیشگام در زمینه ساخت اسکلت فلزی ، ساخت سوله و ساخت پل عابر پیاده در سراسر ایران بصورت حرفه ای و با مناسب ترین قیمت ها در خدمت کارفرمایان و مشتریان گرامیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 9 =