اسکلت فلزی چیست؟

اسکلت فلزی چیست؟

اسکلت فلزی چیست؟ مزایای اسکلت فلزی چیست؟ چه ساختمان هایی از اسکلت فلزی استفاده می کنند؟ و بررسی چند سوال دیگر موضوع اصلی این مقاله است. در این مقاله قصد داریم بصورت کلی سازه های فلزی و اسکلت های از جنس فولاد را بررسی و بطور کامل معرفی کنیم.

با ما همراه باشید:

اسکلت فلزی چیست؟

اسکلت فلزی شامل تیر و ستون هایی از جنس فولاد است که با اتصال به یک دیگر استخوان بندی و چارچوب یک ساختمان را تشکیل می دهند.

سازه های فلزی با گذشت زمان و پیشرفت علم روز به روز پر اهمیت تر و برجسته تر در ساختمان ها مطرح می شوند و آینده به سمتی حرکت می کند که اسکلت های ازجنس فولاد محبوب ترین و پر استفاده ترین اسکلت برای ساختمان خواهند بود.

استفاده بیشتر و توجه ویژه تر به اسکلت فلزی ها بدلیل خصوصیات این نوع سازه هاست که فرایند تولید و استفاده از آن را بسیار متناسب تر می کند و عصر مدرن برای انجام ساخت و ساز ها در محیط کم فضا تر، به این نوع اسکلت وابسه خواهد بود.

تولید و ساخت اسکلت فلزی

اسکلت فلزی ها در کارگاه ها و کار خانه های مجهزی ساخته می شوند؛ سازنده اسکلت فلزی، بنا بر نوع سفارش کارفرما و نوع سازه مد نظر، اسکلت فلزی آن را بصورت کامل در کارخانه تولید می کند و سپس برای نصب و اجرا به محل انتقال می دهد.

اسکلت فلزی چیست؟

اصولا در زمانی که کارخانه مشغول ساخت اسکلت فلزی است، تیم دیگری در محل پروژه در حال آماده سازی زمین و فندانسیون آن هستند.

مرسوم ترین نوع اسکلت فلزی در دنیا، اسکلت فلزی پیچ و مهره ای است که بدلیل استاندارد ها و اصول محکمی که در ساخت و اجرای آن وجود دارد، توجه ویژه ای به آن شده است.

البته ساخت اسکلت فلزی جوشی هم در برخی مکان ها هنوز مورد استفاده قرار می گیرد و به منظور ساخت اسکلت فلزی برای برخی ساختمان ها هنوز هم به صرفه تر و مناسب تر به نظر می رسد.

مزایای اسکلت فلزی

پیش تر اشاره کردیم که اسکلت فلزی بدلیل دارا بودن خصوصیاتی لاجرم به عنوان سازه محبوب تری در آینده شناخته خواهد شد. اما این ویژگی ها در اسکلت فلزی چیست؟

اسکلت فلزی رویال سازه

سرعت اجرای اسکلت فلزی بالاست

یکی از ویژگی های بارز اسکلت فلزی سرعت اجرای آن است که بدلیل ساخته شدن سازه در کارحانه، با سرعت بسیار بیشتری نسبت به سازه بنتی نصب و اجرا می شود.

این ویژگی سرعت بالا باعث شده است از نظر هزینه ای بسیار کمک ویژه ای کارفرمایان شود و بجای استفاده از سازه سبک تر و پرداخت هزینه های بالا سری پروژه به مقدار بیشتر، از اسکلت فلزی فلزی استفاده کنند و پروژه خود را هم زود تر تکمیل کنند.

پرت فضای اسکلت فلزی کم است

زمانی که شما سازه خود را با اسکلت بتنی اجرا می کنید، ستون ها و بخش های مختلف سازه، با توجه به ماهیت و شکلی که دارند، جمعا متراژی از زمین را می گیرند که این برای ساخت ساختمان در مکان هایی که قیمت زمین بالاست، بسیار مهم خواهد بود.

یکی دیگر از مزایای اسکلت فلزی پرت کمتر فضا است که موجب می شود افراد را به بهره گیری از آن در مکان های گران تر ترقیب کند.

رویال سازه اسکلت فلزی

اسکلت فلزی مقاوم است

یکی از ویژگی های مطرح اسکلت فلزی مقاومت و پایداری آن است و این از آن جایی نشئت می گیرد که ثبات سازه های از جنس فولاد ذاتا بیشتر از سازه های بتنی است و نتیجتا برای ساخت ساختمانی مقاوم و پایدار، بهره گیری از سازه  های فلزی پیشنهاد می شود.

میزان پایداری سازه های فلزی در مقابل عوامل طبیعی مثل زلزله هم بیشتر و مطلوب تر بوده است که میتواند ناشی از وزن کمتر آن ها در مقایسه با اسکلت بتنی باشد.

علاوه بر این موارد، در ساخت اسکلت فلزی بصورت جدی عمل نظارت و کنترل کیفیت در کارخانه انجام می شود و این موجب بهینه سازی ساختار ساختمان، هزینه های ساخت، بالا رفتن کیفیت سازه و پرت کمتر مصالح ساختمانی است.

اسکلت فلزی چیست؟

رویال سازه ایرانیان

مجموعه رویال سازه ایرانیان سازنده و مجری انواع سازه های فلزی در تهران و کرج است. برای ساخت هر نوع اسکلت فلزی می توانید با پشتیبانی رویال سازه تماس بگیرید و برآورد قیمت سازه خود را هم داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + دو =